Ogólnopolski Kongres Menedżerów w Służbie Zdrowiu

2020-02-06 18:00:00

Łódź, 6 lutego 2020 roku350 menedżerów placówek medycznych, 5 sal konferencyjnych, 32 prelekcje w zakresie m.in. zarządzania podmiotem leczniczym, prawa medycznego, wizerunku placówki medycznej, finansowania. 

Wśród wykładowców byli uznani eksperci i praktycy z branży medycznej m. in. Pani Aleksandra Laskowska specjalizująca się w tematyce obsługi pacjenta oraz zarządzania zasobami ludzkimi w organizacji, Pani Monika Sienkiewicz mająca duże doświadczenie w zakresie budowania strategii zarządzania oraz przedstawiciel Bussines Center Club Pani Marta Chalimoniuk-Nowak, która poruszyła tematyka zarządzania zmianą w placówce medycznej oraz problematykę nieodwoływania wizyt przez pacjentów.

Za omawianie zagadnień z obszaru prawa medycznego odpowiadali prawnicy z trzech uznanych kancelarii specjalizujących w prawie medycznym: Centrum Doradcze Prawa Medycznego z Krakowa, Kancelaria Cieciórski Wacławik z Torunia oraz Kancelaria CWW z Wrocławia. Omawiano bardzo szeroki obszar tematyczny od zagadnień związanych z udostępnianiem dokumentacji medycznej przez tematy związane z kontrolą placówki medycznej, aż po zagadnienia dostosowania wymagań związanych z wdrożeniem RODO na bazie konkretnego przykładu.
Mimo, że motywem przewodnim konferencji było prawo i zarządzanie to nie zabrakło innych aktualnie wzbudzających duże zainteresowanie tematów takich jak m. in. aktualna perspektywa unijna dla placówek medycznych, postępy w zakresie realizowania procesu informatyzacji w branży medycznej czy obciążeń fiskalnych wynikających z różnych form zatrudnienia pracowników w podmiocie leczniczym.

W trakcie wydarzenia prezentowane były interesujące sposoby wspomagające pracę placówek medycznych w tym m. in. systemy kolejkowe i usprawniające proces rejestracji firmy Kaler, a także rozwiązania firmy Tomed, omawiane przez dr Roberta Kazimierowicza, dzięki którym można zadbać o czyste powietrze w placówce medycznej i zapobiegać m. in. zakażeniom przenoszonym drogą kropelkową. Część wystawowa jak zawsze była bardzo ważnym elementem wydarzeniem i cieszyła się, równie dużym zainteresowaniem wśród przedstawicieli placówek medycznych jak część merytoryczna.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie wszystkim naszym partnerom oraz przede wszystkim uczestnikom, którzy bardzo licznie tego dnia zaszczycili nas swoją obecnością. Następna edycja w Lutym 2021 roku !

Fotorelacja dostępna jest pod logotypami partnerów.


Główni Partnerzy:

Partnerzy:

Patronat honorowy:

Patronat medialny:

Powrót

Galeria:

Członek Klastra Medivite
Mazowieckie Centrum Biznesowe Sp. z o.o.
tel.kom.: 506-421-408 lub 506-421-646
biuro@mcbkonferencje.pl
Projekt i wykonanie: wyszogrodzki.com
© MCB 2014
www.mcbkonferencje.pl